Ar-Ge

Aygaz, Araştırma ve Geliştirme çalışmalarını müşterilerine yenilikçi çözümler sunmak ve süreçlerinde son teknolojileri kullanmak üzerine yoğunlaştırmıştır. Aygaz Ar-Ge’de yeni ürün geliştirme, makina-proses geliştirme ve alternatif yakıtlar olmak üzere üç ana başlıkta Ar-Ge çalışmaları sürdürülmektedir. Motor ve Yakıt Teknolojileri Laboratuvarı, Kimya Laboratuvarı, Otomasyon ve Tasarım Laboratuvarı, Gömülü Sistem Laboratuvarı, İmalat Atölyesi, Prototip ve Test Hatları, Cihaz Laboratuvarı, Valf ve Regülatör Kalite Laboratuvarı bölümlerinde, Aygaz Ar-Ge Merkezi kendi alanlarında uzman araştırmacılarla Ar-Ge çalışmalarına devam etmektedir.

Aygaz, sahip olduğu ulusal ve uluslararası patentler ile Ar-Ge alanında da sektöre öncülük etmekte, üniversite ve araştırma kurumları ile TÜBİTAK destekli projeler yürütmektedir. Ulusal ve uluslararası 26 patent, 7 tasarım tescil ile Ar-Ge alanında sektöre öncülük eden Aygaz Türkiye’de LPG dağıtım şirketleri arasında da bir ilk olma özelliğine sahip olan Aygaz Ar-Ge Merkezi’ni kurmuştur.

Ar-Ge Merkezi’nde; LPG ile çalışan yeni ürünlerin geliştirilmesi, LPG ürün kalitesinin arttırılması, akıllı ürünler ile dijitalleşmenin sağlanması, otomasyon sistemleri ile verimliliğin arttırılması, alternatif ve temiz enerji kaynaklarının araştırılması ile tüketicilerin yanı sıra ülke ekonomisine ve çevreye olan katkının artırılması hedeflenmektedir.