Akpa

Akpa Dayanıklı Tüketim LPG ve Akaryakıt Ürünleri Pazarlama, yürüttüğü doğrudan tüpgaz ve su satışının yanı sıra akaryakıt ticareti de yapmaktadır. Sektöründe yaklaşık yarım asırdır hizmet veren Akpa, Türkiye’de kendi alanında en büyük satış ve pazarlama organizasyonlarından biridir.

Anadoluhisarı Tankercilik

Türkiye’nin en büyük LPG lojistik operasyonunu yürüten Aygaz, LPG deniz taşımacılığı faaliyetlerini sermayesinin %100’üne sahip olduğu Anadoluhisarı Tankercilik yönetimindeki Kandilli, Kuzguncuk ve Beylerbeyi adlı üç gemisi ile sürdürmektedir.

Sendeo

Hızlı büyüyen e-ticaret ve ekonomiye paralel büyüyen kargo dağıtım sektörünün sunduğu fırsatların bilincinde olan Aygaz’ın, mevcut bayi ağı ve eve teslimat tecrübesini kullanabileceği bir iş modeli arayışının sonucunda kurum içi girişimcilik projesi olarak başlayan Sendeo, kargo faaliyetlerini Sendeo Dağıtım Hizmetleri A.Ş. üzerinden yürütmektedir.

Aygaz Doğal Gaz

2004 yılından bu yana doğal gaz piyasasında faaliyet gösteren Aygaz Doğal Gaz, sıvılaştırılmış doğal gaz (LNG) satışı ve iletiminin yanı sıra, yurtiçi piyasasından temin ettiği doğal gazın boru hattı üzerinden serbest tüketici statüsündeki kullanıcılara satışını gerçekleştirmektedir. Şirket, faaliyetlerini “doğal gaz piyasasının çok yönlü oyuncusu olmak” vizyonuyla sürdürmektedir.

Opet Aygaz Gayrimenkul

Opet Aygaz Gayrimenkul, Aygaz ve Opet Petrolcülük tarafından %50 oranında eşit ortaklıkla 2013 yılında kurulmuştur. Şirketin faaliyet alanı, ülkenin çeşitli bölgelerinde akaryakıt ve otogaz satış istasyonu olarak işletilmek üzere gayrimenkuller satın almaktır. Şirket, bu gayrimenkulleri kendisi işletebildiği gibi kiraya da verebilmektedir.

Enerji Yatırımları

2005 yılında kurulan Enerji Yatırımları, Türkiye’nin en büyük sanayi kuruluşu Tüpraş’ın %51 oranındaki hisselerini elinde tutmaktadır. Aygaz, Enerji Yatırımları sermayesinin %20’sine sahiptir. Türkiye’nin rafinaj sektöründeki öncü üreticisi olan Tüpraş; rafinaj, dağıtım, petrol ürünlerinin deniz taşımacılığı alanlarında faaliyet göstermektedir.

Bal Kaynak

Güçlü dağıtım ağının getirdiği avantajlardan faydalanarak ek değer yaratmak ve bayilere yeni bir iş alanı açmak amacıyla Aygaz, 2011 yılında damacana ve pet su satışına başlamıştır. 38 ilde 400’ü aşkın bayisiyle su sektöründe hizmet veren Koç Topluluğu markası Pürsu, Bal Kaynak Su İthalat İhracat Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin çatısı altında faaliyetlerini Türkiye’nin en güvenilir doğal su kaynaklarından Uludağ ve Nazilli’deki 2 farklı tesisinde sürdürmektedir. Pürsu, güçlü dağıtım ağı, kaliteli servis anlayışı, sağlık ve hijyene verdiği önem sayesinde kısa sürede ambalajlı su sektörünün önde gelen markalarından biri haline gelmiştir.

United Aygaz LPG Ltd.

United Aygaz LPG Ltd. Aygaz’ın uluslararası büyüme stratejisi kapsamında Bangladeş’te LPG temini, dolumu ve dağıtımı yapmak üzere ülkenin en büyük şirketlerinden olan United Enterprise & Co ile ortaklık anlaşması imzalanarak %50-%50 ortak yönetim hakkı ile 2021 yılında kurulmuştur. United Aygaz LPG Ltd. Aygaz’ın sektöre dair yıllara dayanan bilgi birikimi ve United Enterprise’ın ülke içerisindeki tecrübesiyle Bangladeş LPG sektöründe faaliyet göstermektedir.

Koç Finansal Hizmetler A.Ş.

Koç Finansal Hizmetler A.Ş. ("Koç Finansal Hizmetler" veya "Şirket"), Koç Grubu'nun finans sektöründeki iştiraklerini (Koçbank, Koç Yatırım, Koç Leasing, Koç Faktoring, Koç Portföy, Koçbank Nederland NV ve Koçbank Azerbaycan) tek çatı altında toplayarak müşterilere entegre finansal hizmetleri sunma hedefi doğrultusundaki kararına dayanarak 16 Mart 2001 tarihinde kurulmuştur.

Koç Finansal Hizmetler, kuruluşundan bu yana bünyesinde bulunan şirketler arasındaki işbirliği imkanlarını olabildiğince geliştirerek uluslararası standartlarda bir finansal grup olma vizyonuyla faaliyetlerini sürdürmektedir.