Mogaz

Mogaz Petrol Gazları A.Ş. 1963 yılında Mobil Oil T.A.Ş. ve Koç Topluluğu ortaklığı ile kurulmuş, Türkiye’nin ilk LPG dağıtım şirketlerinden biridir.

1993 yılına kadar Mobil Oil T.A.Ş. ve Koç Topluluğu ortaklığı, Mobilgaz markası ve Mobil Petrol Gazları A.Ş. unvanı ile faaliyet gösteren şirket, aynı yıl sermaye yapısı itibarıyla tamamen Koç Topluluğu bünyesine katılmış ve ticari faaliyetlerini Mogaz Petrol Gazları A.Ş. unvanı ile sürdürmeye devam etmiştir.

Yurt genelinde Mogaz ve Lipetgaz markaları ile tüplügaz, otogaz ve dökmegaz satış ve dağıtım faaliyetlerini sürdüren şirket, Türkiye’de abonelerine doğrudan tüplü LPG satış uygulamasını başlatan ve ayrıca kokusuz LPG üretip satan ilk firma olmuştur.

2004 yılında verimliliğin artırılması hedefi doğrultusunda üretim faaliyetlerinin tek elden yürütülmesi ve Mogaz’a ait tesislerin işletmesinin Aygaz’a devri ile başlayan iş birliği, 22 Ocak 2013 tarihinde Mogaz ve Lipetgaz markalarıyla dağıtım yapan Mogaz A.Ş.’nin, Aygaz A.Ş. ile birleşmesiyle devam etmiştir.

www.mogaz.com.tr

Lipetgaz

Lipet Likit Petrol Gazı ve Yakıt Ticaret A.Ş., 2003 yılı sonunda Mogaz şirketine katılmıştır. Verimliliğin artırılması hedefi doğrultusunda üretim faaliyetlerinin tek elden yürütülmesi ve Mogaz’a ait tesislerin işletmesinin Aygaz’a devri ile başlayan iş birliği, 22 Ocak 2013 tarihinde Mogaz ve Lipetgaz markalarıyla dağıtım yapan Mogaz A.Ş.’nin, Aygaz A.Ş. ile birleşmesiyle devam etmiştir.

Pürsu

2011 yılında Aygaz, dağıtım ağını daha verimli kullanmak ve bayilerine yeni bir iş alanı açmak amacıyla damacana su satışına başlamıştır.

Faaliyetlerini Uludağ ve Nazilli'de bulunan iki ayrı kaynaktan çıkan su satışıyla sürdüren Pürsu’nun dağıtımı, 38 ilde 400'ü aşkın bayi aracılığıyla gerçekleştirilmektedir.

Pürsu, güçlü dağıtım ağı, kaliteli servis anlayışı, sağlık ve hijyene verdiği önem sayesinde kısa sürede ambalajlı su sektörünün önde gelen markalarından biri olmayı başarmıştır.

www.pursu.com.tr